Strona główna | Zarządzanie | Zarządzanie w przedsiębiorstwie. Środowisko, procesy, systemy, zasoby. Wydanie 2
Zarządzanie w przedsiębiorstwie. Środowisko, procesy, systemy, zasoby. Wydanie 2
Autor: Jarosław S. Kardas, Marzena Wójcik-Augustyniak redakcja naukowa
Wydawca: Difin
ISBN: 978-83-8085-396-6
Data wydania: 2017
Liczba stron: 562/B5
Oprawa: miękka
Cena: 89,00 zł 80,10 zł
Dostępność: 24 godziny

Poleć znajomemu

Do schowka

Skuteczne zarządzanie stanowi wyzwanie dla wielu organizacji. Świadczy o zdolności budowania i urzeczywistniania strategicznych celów organizacji. Wobec powyższego warunkiem przetrwania przedsiębiorstwa jest stałe generowanie zysku w wyniku prowadzonej działalności gospodarczej, jak i dbałość o jakość zasobów oraz nowoczesność wewnętrznych procesów i systemów zarządzania.

Nie ulega wątpliwości, że przedsiębiorstwo funkcjonuje w środowisku. Oddziałuje na nie, jak i samo jest przedmiotem oddziaływania. W publikacji autorzy zwracają szczególną uwagę na te aspekty, które warunkują jego prawidłowe działanie i rozwój.

Książka jest adresowana przede wszystkim do studentów kierunków ekonomicznych i zarządzania. Nawiązuje do programów kształcenia na kierunkach: zarządzanie, ekonomia i logistyka.

Marzena Wójcik-Augustyniak

dr, wykładowca na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Prawnych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.


Jarosław S. Kardas

dr hab. prof. nadzw., kierownik Katedry Organizacji i Zarządzania Wydziału Nauk Ekonomicznych i Prawnych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Redaktor Naczelny Zeszytów Naukowych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, Seria: Administracja i Zarządzanie. Autor programu i kierownik Studiów Podyplomowych Strategiczne Zarządzanie Personelem.


prof. dr hab. Bogdan Nogalski:

(...) książka (jej treść, metoda i struktura opracowania) może stanowić solidne wsparcie narzędziowe, służące zrozumieniu i ugruntowaniu wiedzy studentów na temat problemów związanych z rozumieniem podstaw i charakterystyki przebiegu procesów „zarządzania” zachodzących w specyficznej organizacji, jaką jest przedsiębiorstwo. Kierowana jest przede wszystkim do studentów kierunków ekonomicznych i zarządzania, zwłaszcza studentów kierunku zarządzanie, ekonomia czy logistyka. (...) publikacja może być również użyteczna dla każdego czytelnika. Poznanie bowiem podstaw i mechanizmów funkcjonowania przedsiębiorstwa w wymiarach – środowisko, procesy, systemy i zasoby oraz ich zrozumienie ułatwia działanie i sprzyja poprawie efektywności. Przez to – moim zdaniem – zakres terytorialny i geograficzny wykorzystania książki może być bardzo szeroki.

 Wstecz
Copyright Difin Spółka Akcyjna | Design: Edit | Wykonanie: Net-Line