Strona główna | Zarządzanie | Zarządzanie antropopresją. W kierunku zrównoważonego rozwoju społeczeństwa i gospodarki 50% rabatu
Zarządzanie antropopresją. W kierunku zrównoważonego rozwoju społeczeństwa i gospodarki 50% rabatu
Autor: Ryszard Janikowski
Wydawca: Difin
ISBN: 83-7251-456-9
Data wydania: 2004
Liczba stron: 208/B5
Oprawa: miękka
Cena: 40,00 zł 20,00 zł
Dostępność: 24 godziny

Poleć znajomemu

Do schowka

Publikacja pokazuje złożoność problematyki biorąc pod uwagę, że antropopresja stanowi przedmiot badań wielu dyscyplin, wynikającą stąd konieczność porządkowania i rozumienia zróżnicowanej aparatury pojęciowej, oglądu i analizy zjawisk i procesów z rożnego punktu widzenia.  oparciu o dużą erudycję Autor prezentuje szeroko zagraniczne i polskie źródła literaturowe, dokumentalne zajmujące się problematyką antropopresji, z wyraźnym określeniem własnego stanowiska w odniesieniu do poszczególnych zagadnień trwałego, zrównoważonego rozwoju; rozszerzy to wiedzę wielu czytelników zajmujących się wąskimi specjalistycznymi badaniami nad środowiskiem. Akcentuje konieczność stosowania analizy systemowej, co jest moim zdaniem warunkiem niezbędnym dla uchwycenia skomplikowanych zależności między systemami: gospodarczym, społecznym i przyrodniczym.

Nie znaleziono szczegółowych informacji o autorze

prof. dr hab. Anna Jankowska-Kłapkowska:

Jej największym walorem jest to co Autor nazywa próba konsolidacji wielu nauk w odniesieniu do badań nad problematyką antropopresji. Jest to jeden z istotnych warunków badań interdyscyplinarnych nad trwałym, zrównoważonym rozwojem, bez których niemożliwy byłby dalszy rozwój teorii i realizacji tego typu rozwoju w praktyce.

 Wstecz
Copyright Difin Spółka Akcyjna | Design: Edit | Wykonanie: Net-Line