Strona główna | Zarządzanie | Teoria i praktyka zarządzania. Wybrane zagadnienia. Część 2 50% rabatu
Teoria i praktyka zarządzania. Wybrane zagadnienia. Część 2 50% rabatu
Autor: Bolesław Budzisz, Wiesław Urban, Anna Wasiluk
Wydawca: Difin
ISBN: 83-7251-676-6
Data wydania: 2006
Liczba stron: 144/B5
Oprawa: miękka
Cena: 35,00 zł 17,50 zł
Dostępność: 24 godziny

Poleć znajomemu

Do schowka

Tematyka problemów przyjętych w części 2 jest szeroka i interdyscyplinarna. Prezentowane są zagadnienia związane z zarządzaniem i przewodzeniem w nowoczesnych firmach, informacją w zarządzaniu przedsiębiorstwem, zmianach w przedsiębiorstwie, benchmarkingiem jako metodą usprawniania funkcjonowania przedsiębiorstwa, jakością w usługach, systemami Six Sima, pobudzaniem kreatywności pracowników, głównym harmonogramem produkcji oraz kontrolingiem jako narzędziem wspomagającym zarządzanie przedsiębiorstwem.

Spis treści:

Wstęp

Rozdział 1. Sternicy w firmach, czyli o liderach i menedżerach przyszłości
Rozdział 2. Dobrze wiedzieć, co się dzieje
Rozdział 3. Panta rhei w biznesie
Rozdział 4. Ucz się od innych
Rozdział 5. Pomysłowy Dobromir, czyli o pobudzaniu kreatywności pracowników
Rozdział 6. Niezbędnik szefa produkcji, czyli o GHP
Rozdział 7. W usługach jakość też jest ważna
Rozdział 8. Matematycznie udowodniona doskonałość, czyli o Six Sigma
Rozdział 9. Kontroling - system wczesnego ostrzegania

Bibliografia    

 

Bolesław Budzisz

dr inż., adiunkt w Katedrze Organizacji i Zarządzania na Wydziale Zarządzania Politechniki Białostockiej. Obszar zainteresowań naukowych to organizacja i funkcjonowanie przedsiębiorstw, w tym także rodzinnych. Autor lub współautor ponad 50 publikacji naukowych. Członek Kolegium Redakcyjnego „Współczesnego Zarządzania - Kwartalnika Środowisk Naukowych i Liderów Biznesu”.  


Wiesław Urban

dr inż., adiunkt na Wydziale Zarządzania Politechniki Białostockiej. Doktorat w dziedzinie nauk ekonomicznych w specjalności zarządzanie przedsiębiorstwem obronił w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie. Jest ściśle związany z praktycznymi problemami zarządzania w organizacjach usługowych i przemysłowych. Jego doświadczenie i wiedza są systematycznie pogłębiane dzięki trzem obszarom: dydaktyce, nauce oraz doradztwie gospodarczym. Na Wydziale Zarządzania wykłada przedmioty: zarządzanie produkcją i usługami oraz zarządzanie jakością. Jest autorem monografii i około trzydziestu innych publikacji z dziedziny zarządzania. Kierował lub uczestniczył w kilkunastu projektach doradczych dla biznesu.


 Wstecz
Copyright Difin Spółka Akcyjna | Design: Edit | Wykonanie: Net-Line