Strona główna | Psychologia, pedagogika | Zabawy z niemowlakami na każdy dzień. 365 gier i zabaw dla dzieci w wieku 0-12 miesięcy. Najlepszy poradnik dla rodziców.
Zabawy z niemowlakami na każdy dzień. 365 gier i zabaw dla dzieci w wieku 0-12 miesięcy. Najlepszy poradnik dla rodziców.
Autor: Jackie Silberg
Wydawca: K.E. Liber
ISBN: 978-83-60215-81-4
Data wydania: 2010
Liczba stron: 392/A5
Oprawa: miękka
Cena: 39,00 zł 35,10 zł
Dostępność: 24 godziny

Poleć znajomemu

Do schowka

Zabawy w wieku niemowlęcym są niezbędnym elementem prawidłowego rozwoju dziecka  i budowania jego późniejszych zdolności przyswajania wiedzy.

Odkrywając coraz więcej faktów na temat mózgu potwierdzamy znaną od dawna wiedzę – jeśli dzieci tworzą oparte na miłości i wsparciu relacje zdorosłymi, są zachęcane do odkrywania i doświadczania otoczenia, wówczas będą lepiej przygotowane do procesu nauki, który będzie zachodził u nich przez całe życie.

Książka ta zawiera proste, przyjemne gry i zabawy stymulujące wczesny rozwój umysłowy i motoryczny dzieci, gotowe do zastosowania o każdej porze dnia i w każdym miejscu – w domu, n dworze lub w podróży. Pomaga rodzicom rozwijać umiejętności dzieci poprzez radosną zabawę.

Gry i zabawy podzielono ze względu na rozwój umiejętności fizycznych, emocjonalnych oraz myślenia i rozumowania.

Rozdziały w książce podzielone są na następujące trzy okresy: od narodzin do trzeciego miesiąca, od trzeciego do szóstego miesiąca, od szóstego do dziewiątego i od dziewiątego do dwunastego miesiąca życia. Każdy rozdział przedstawia typowe dla tego wieku etapy rozwoju oraz gry i aktywności, które rozwijają umiejętności potrzebne by osiągnąć dany etap.

 

Niemowlaki nie potrzebują drogich zabawek. Potocz dziecku piłkę aby rozwijać jego koordynację mięśniową. Śpiewaj piosenki i mów do dziecka aby rozwijać jego zdolności językowe. Układaj wzory z pudełek lub klocków aby rozwijać jego zdolności matematyczne.

 

Fakty, jakie odkryli naukowcy są następujące:

  • Niemowlęta mają  biologiczną potrzebę i pragnienie uczenia się. Budowa systemu  synaps w mózgu jest prawie ukończona po trzecim roku życia.

  • Im więcej  stymulujących doświadczeń dostarczysz niemowlęciu tym więcej  połączeń niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania procesu  uczenia się zbuduje mózg.

  • Niemowlęta  preferują obrazy z wysokim poziomem kontrastu.

  • Liczba połączeń w  mózgu może zwiększyć się bądź zmniejszyć o 25% w zależności  od bodźców dostarczanych przez otoczenie.

  • Bodźce wzrokowe  mogą przyciągać uwagę oraz wzmóc ciekawość i  koncentrację  twojego dziecka.

  • Najlepszą zabawką  twojego dziecka jesteś ty! Baw i zajmuj się dzieckiem tak często  jak to możliwe.

Nie znaleziono szczegółowych informacji o autorze

 Wstecz
Copyright Difin Spółka Akcyjna | Design: Edit | Wykonanie: Net-Line