Strona główna | Psychologia, pedagogika | Szkoło jaka jesteś? Problemy nauczycieli i uczniów we współczesnej szkole
Szkoło jaka jesteś? Problemy nauczycieli i uczniów we współczesnej szkole
Autor: Małgorzata Banasiak i Agata Wołowska redakcja naukowa
Wydawca: Difin
ISBN: 978-83-7930-584-1
Data wydania: 2015
Liczba stron: 170/B5
Oprawa: miękka
Cena: 40,00 zł 36,00 zł
Dostępność: 24 godziny

Poleć znajomemu

Do schowka

Publikacja prezentuje wybrane problemy współczesnej szkoły odnoszące się do 3 obszarów jej funkcjonowania: aktywności ucznia, pracy nauczyciela oraz relacji między uczniem i nauczycielem z uwzględnieniem wpływu rodziców. W obszarze zainteresowań autorek znalazły się między innymi takie szczegółowe kwestie jak: trudności nauczycieli z utrzymaniem dyscypliny na lekcji, radzeniem sobie uczniów z wygórowanymi oczekiwaniami rodziców i związana z tym presja, kolejnych stopni awansu zawodowego, które nie idą w parze ze wzrostem kompetencji oraz problem ich „wypalania się” w zawodzie. Poza charakterystyką problemów książka zawiera również wiele cennych wskazówek i pomysłów na to, jak radzić sobie z tymi trudnymi sytuacjami i w jaki sposób im przeciwdziałać.

Spis treści »

Nie znaleziono szczegółowych informacji o autorze

dr hab. Dorota Siemieniecka:

Książka «Szkoło, jaka jesteś?» Problemy nauczycieli i uczniów we współczesnej szkole jest wartościową pozycją stanowiącą zbiorczy zarys problematyki odnoszącej się do zjawisk obecnych w dyskursie nad współczesną szkołą. Teksty mają charakter teoretyczny rozszerzony o konkretne wskazania dla praktyki. Napisane są przystępnym językiem, zawierają również zróżnicowaną literaturę z zakresu psychologii i pedagogiki (pedeutologii). Książka może być ciekawą lekturą dla studentów kierunków związanych z nauczaniem oraz nauczycieli.

dr hab. Kazimierz Kotlarski, prof. WWSSE:

Artykuły dotyczące diagnozy stanu obecnej szkoły są bardzo potrzebne i życzyć sobie należy, żeby były dostępne nie tylko w środowisku akademickim, ale również dotarły do adresatów tych prac, czyli do nauczycieli i rodziców.

 Wstecz
Copyright Difin Spółka Akcyjna | Design: Edit | Wykonanie: Net-Line