Strona główna | Psychologia, pedagogika | Niezbędnik uważnego kierowcy
Niezbędnik uważnego kierowcy
Autor: Katarzyna Kozak-Piskorska, Agata Sobiecka
Wydawca: Difin
ISBN: 978-83-8085-613-4
Data wydania: 2018
Liczba stron: 214/122x194 mm
Oprawa: miękka
Cena: 39,00 zł 35,10 zł
Dostępność: 24 godziny

Poleć znajomemu

Do schowka

Poradnik ma pomóc kierowcom zrewidować swoje postawy i nawyki determinujące bezpieczeństwo ich i innych uczestników ruchu drogowego. W przystępny sposób wyjaśnia procesy psychologiczne i fizjologiczne zachodzące w mózgu człowieka oraz sposoby zarządzania nimi, tak aby stawać się spokojnym i skoncentrowanym kierowcą.

Poradnik zawiera:
- ponad 30 praktycznych ćwiczeń, wskazówek oraz arkuszy do pracy wzmacniającej regulację emocjonalną, wrażliwość sensoryczną, uwagę oraz refleks kierowcy;
- ciekawe historie Leszka Kuzaja i innych kierowców rajdowych, aktora Mikołaja Roznerskiego, dziennikarza Mateusza Szymkowiaka oraz klientów i sympatyków Fundacji ZenDriving.

Skierowany jest do:
- wszystkich osób zainteresowanych nie tylko psychologią prowadzenia pojazdu, ale i samym zagadnieniem uważności/mindfulness;
- osób chcących lepiej zarządzać koncentracją uwagi za kierownicą, skutecznie kontrolować złość oraz radzić sobie z lękiem i agresją na drogach.

Patronat:

    

Spis treści:

Wstęp 
Od Autorek 

1. Zen dobry 
2. Historia uważności – Nie wsiadaj do autobusu 
3. Stres i lęk – Raz na wozie, raz pod wozem 
4. Złość – Waląc głową w szybę 
5. Agresja – Chłodzenie turbiny złości 
6. Relaksacja – Wrzuć na luz 
7. Uwaga – Włącz się do naszego ruchu 
8. Rozproszenie – SMS-ując ze śmiercią 
9. Zmęczenie – Ładowanie akumulatorów 
10. Dzieci – Mistrz Zen na pokładzie! 

Podziękowania 
Bibliografia  
Odpowiedzi 
Noty biograficzne  

Katarzyna Kozak-Piskorska

pomysłodawczyni i koordynatorka działań Fundacji ZenDriving. Pasjonatka sportów motorowych i entuzjastka bezpiecznej jazdy. Współorganizatorka eventów szkoleniowych z zakresu doskonalenia techniki jazdy. Zdobyte na torach i płytach lotniskowych obserwacje i doświadczenia, własna praktyka mindfulness oraz wizja bezpiecznych dróg natchnęły ją do zgłębiania psychologii kierowcy i działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego.


Agata Sobiecka

psycholożka z neuropsychologiczną ścieżką specjalizacyjną oraz mgr filozofii w Zakładzie Epistemologii i Kognitywistyki UAM. Psychoterapeutka w nurcie ISTDP – Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej i trenerka umiejętności społecznych. Jej ulubionym tematem jest radzenie sobie ze stresem, lękiem i agresją za pomocą uważności. Absolwentka Mindful Schools, prowadzi treningi funkcji poznawczych, uwagi i pamięci, podczas których podkreśla znaczenie obniżania poziomu stresu w odsłanianiu pełnego spektrum ludzkich możliwości umysłowych. Praktykuje medytację zen.


» Dziennik Łódzki, 30.07.2018 »
» Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego »
» Leszek Kuzaj »
» Mikołaj Roznerski »
» Bartosz Jakubowski »


Julia E. Wahl, psycholog, nauczyciel i superwizor podejścia uważności i współczucia, PhD researcher na Uniwersytecie Derby (Wlk. Brytania):

Szczerze polecam publikację ze względu na jej potencjalne indywidualne i społeczne korzyści – związane nie tylko z bezpieczeństwem, ale też z wzajemną kulturą wszystkich użytkowników dróg.

 Wstecz
Copyright Difin Spółka Akcyjna | Design: Edit | Wykonanie: Net-Line