Strona główna | Psychologia, pedagogika | Nauczyciel mentor. Zbuduj klasę marzeń
Nauczyciel mentor. Zbuduj klasę marzeń
Autor: Marzena Kud, Barbara Lew
Wydawca: Difin
ISBN: 978-83-8085-710-0
Data wydania: 2018
Liczba stron: B5
Oprawa: miękka

Poleć znajomemu

Manager, mentor czy przywódca - jaką rolę przyjmujesz w klasie?

Książka jest pierwszą pozycją na rynku przekładająca wiedzę biznesową z zakresu budowania zespołu i zarządzania zasobami ludzkimi na grunt szkolny. Idea książki zakłada, że nauczyciel może zbudować w klasie silny zespół wykorzystując potencjał i zasoby uczniów, swoje umiejętności przywódcze i w sposób atrakcyjny sprzedać wiedzę i zaszczepić chęć do nauki. Książka ma być pomocna w budowaniu autorytetu nauczyciela, ustalania zasad współpracy z uczniami i rodzicami i zarządzaniu emocjami. Dzisiaj nauczyciele wychodzą ze studiów nieprzygotowani do rozmów z rodzicami, trudnych sytuacji z uczniami, nie są wyposażeni w umiejętności trenerskie pozwalające im prowadzić lekcje w atrakcyjny sposób, co pozwoliłoby zwiększyć wyniki edukacyjnie uczniów.

Poradnik zawiera rozmaite case study i narzędzia zaimplementowane ze świata biznesu, ułatwiające motywację uczniów, wyrabianie dobrych nawyków, radzenie sobie w trudnych sytuacjach – np. niechęć zdolnego ucznia do nauki.

Marzena Kud

mgr filologii polskiej, dyplomowany pracownik bankowy, dyplomowany coach. Od kilku lat z powodzeniem buduje zespoły sprzedażowe, które osiągają ponadprzeciętne wyniki dzięki zastosowaniu narzędzi coachingowych i motywacyjnych. Propaguje zarządzenie przez wartości. Stawia na rozwój człowieka od najmłodszych lat, wierzy w zmianę polskiej edukacji. W swoich scenariuszach wykorzystuje doświadczenie zawodowe i znajomość rynku pracy, potrzeb pracodawców i problemów młodych ludzi stawiających pierwsze kroki w życiu zawodowym.
http://www.fitspirit.pl/


Barbara Lew

mgr Filologii Angielskiej (specjalność nauczycielska), dyplomowany coach, stanowisko zawodowe: nauczyciel języka angielskiego, wychowawca i trener kompetencji miękkich w liceum ogólnokształcącym.
https://babownia.pl/


 Wstecz
Copyright Difin Spółka Akcyjna | Design: Edit | Wykonanie: Net-Line