Strona główna | Archiwum | Zbilansować banki. Nauki z kryzysu finansowego
Zbilansować banki. Nauki z kryzysu finansowego
Autor: Mathias Dewatripont, Jean-Charles, Rochet, Jean Tirole
Wydawca: PTE - Polskie Towarzystwo Ekonomiczne
ISBN: 978-83-65268-14-0
Data wydania: 2017
Liczba stron: 150/B5
Oprawa: miękka

Poleć znajomemu

Kryzys finansowy, który rozpoczął się w Stanach Zjednoczonych w 2007 r., ogarnął wkrótce cały świat, powodując bankructwa wielu banków i pociągając za sobą konieczność bezprecedensowej pomocy finansowej państwa w celu ratowania globalnego systemu finansowego. Książka Zbilansować banki, napisana przez trzech wybitnych znawców problematyki finansów z perspektywy finansów międzynarodowych, przedstawia ważne wnioski płynące z tego kryzysu i proponuje szereg istotnych zmian w systemie regulacji rynków finansowych oraz daje istotne wskazówki co do sposobu traktowania w przyszłości banków przeżywających duże trudności finansowe.

Autorzy zwracają uwagę na fakt, iż niektóre działania podejmowane przez rządy i władze monetarne w odpowiedzi na kryzys finansowy były niewłaściwe, a z kolei inne działania, ze wszech miar zasadne, były niewystarczające, aby mogły zapobiec ponownym kryzysom. Autorzy pokazują konieczność ustanowienia skutecznego systemu regulacji ostrożnościowej, uwzględniającego w szerokim zakresie nowe produkty i instrumenty finansowe. Opowiadają się za ściślejszą współpracą i koordynacją działalności organów regulacyjnych w skali międzynarodowej oraz formułują szereg ważnych wniosków dotyczących pracy nadzoru bankowego, układu bodźców i motywacji kształtujących decyzje inwestycyjne oraz czynników ekonomicznych i politycznych wpływających na rozwój sektora finansowego i jego stabilność.

Książkę tę można polecić wszystkim czytelnikom zainteresowanym problematyką finansów międzynarodowych i bankowości w aspekcie wyzwań związanych z innowacjami finansowymi i globalizacją.

Nie znaleziono szczegółowych informacji o autorze

 Wstecz
Copyright Difin Spółka Akcyjna | Design: Edit | Wykonanie: Net-Line