Szanowni Klienci,

uprzejmie informujemy, że w dniach 21-22.11 zostało zaplanowane przeniesienie księgarnii na inny serwer. W związku z tym mogą występować problemy techniczne związane ze składaniem zamowienień.

Za utrudnienia przepraszamy,
zespół wydawnictwa Difin

Strona główna | Archiwum | Wykłady z makroekonomii. Gospodarka kapitalistyczna bez bezrobocia
Wykłady z makroekonomii. Gospodarka kapitalistyczna bez bezrobocia
Autor: Kazimierz Łaski
Wydawca: PTE - Polskie Towarzystwo Ekonomiczne
ISBN: 978-83-65269-10-2
Data wydania: 2015
Liczba stron: 273/A5
Oprawa: miękka

Poleć znajomemu

Książka ta jest niezbędnym antidotum na  dominację  nurtu neoliberalnego w akademickim nauczaniu ekonomii, co można uznać za  swego rodzaju dydaktyczne zdoktrynalizowanie. Skutkuje to znacznymi   lukami  w wiedzy ekonomicznej  absolwentów studiów, przekładając się zarazem  na  kosztowne, zagrażające trwałą stagnacją czy nawet recesją,  błędy w  przyjmowanych podstawach polityki  społeczno-gospodarczej.

 

Kazimierz Łaski  w bardzo atrakcyjny dla czytelnika, przejrzysty  sposób   przedstawia   odmienną teorię ekonomii. Przedstawia  ekonomię zakorzenioną w niedocenianej wciąż (zwłaszcza w naszym kraju)  teorii Kaleckiego. Wskazuje na użyteczność  tej teorii w rozwiązywaniu  najtrudniejszych obecnie w gospodarce  problemów, w tym przede wszystkim  problemu bezrobocia.  

 

Książka ta nie tylko powinna znaleźć się w kanonie  lektur  dla wszystkich  osób studiujących ekonomię.  Powinna stanowić obowiązkową  lekturę dla głównych kreatorów życia społeczno-gospodarczego.  W książce tej bowiem obalane są rozmaite, niebezpieczne  ekonomiczne   mity, zagrażające harmonijnemu rozwojowi społeczno-gospodarczemu i poprawie jakości życia ludzi.  Humanitarna troska przebija niemalże z każdego z rozdziałów tej książki.

 

 Elżbieta Mączyńska
Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego

Nie znaleziono szczegółowych informacji o autorze

 Wstecz
Copyright Difin Spółka Akcyjna | Design: Edit | Wykonanie: Net-Line