Strona główna | Archiwum | O podejmowaniu decyzji 10 idei HBR
O podejmowaniu decyzji 10 idei HBR
Autor: praca zbiorowa
Wydawca: ICAN Institute
ISBN: 978-83-63662-32-5
Data wydania: 2014
Liczba stron: 202/A5
Oprawa: twarda

Poleć znajomemu

Siedzisz na zebraniu, a twój kolega roztrząsa propozycję poważnej inwestycji. Kończy, a w sali zapada cisza... Każdy czeka, by ktoś inny rozpoczął dyskusję. W końcu prezes przerywa milczenie, z lekkim sceptycyzmem akceptując projekt. Uczestnicy spotkania dodają parę zdań, bacząc, by były pozytywne. Projekt przechodzi, ale wiceprezes martwi się magazynem niesprzedanych towarów, dyrektor pokrewnego działu brakiem środków na własny projekt. Wszyscy zatrzymują wątpliwości dla siebie. W ciągu kolejnych miesięcy, podczas serii narad w sprawie strategii, budżetu i działań operacyjnych, projekt jest stopniowo uśmiercany...

Jak przełamać kulturę niemocy? Sięgnij po sprawdzone rozwiązania przedstawione w O podejmowaniu decyzji!

Autorzy: Daniel Kahneman, Ralph L. Kenney, Don Lovallo, Peter M. Madsen, Michael C. Mankins, Haward Raiffa, Michael A. Roberto, Paul Rogers, Olivier Sibony, Richard Stelle, Catherine H. Tinsley, Jo Whitehead.

Nie znaleziono szczegółowych informacji o autorze

Dorota Kuprianowicz-Legutko, dyrektor personalny RWE Polska SA:

Kluczowym elementem budowania własnego autorytetu są trafne decyzje oraz właściwa komunikacja z otoczeniem. Dlatego tak ważnym aspektem w procesie ich podejmowania jest dogłębna analiza informacji, na podstawie których podejmujemy kolejne kroki. Każdy dzień przynosi konieczność decydowania. Zawsze warto poszerzyć swoją wiedzę i doświadczenie o nowe horyzonty, dlatego zachęcam do przeczytania "O podejmowaniu decyzji", które zmusza do zadania sobie podstawowych pytań o nasz własny proces decyzyjności.

Marek Parzydło, Country Manager Goldbach Audience:

Zarządzanie to podejmowanie decyzji. W obliczu trudnych sytuacji często doświadczamy "decyzyjnej niemocy", która czyni większe szkody niż złe wybory. Nie potrafię policzyć, ile razy pomyliłem się, ale błędne decyzje nie sprawiły, że straciłem zaufanie dla siebie czy do zbiorowej mądrości zespołów, z którymi pracuję. Polecam tę książkę, ponieważ znajdują się w niej inspirujące pomysły na temat podejmowania decyzji, dzięki, którym każdy projekt można doprowadzić do finału.

Konrad Pokutycki, prezes zarządu BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.:

Choć ogromnie cenię talent swoich pracowników, wiem, że prowadzenie organizacji nie może opierać się tylko na talencie jednostek. O powodzeniu strategii w złożonych organizacjach decyduje zdyscyplinowany i efektywny proces decyzyjny. To, jak go wdrażać, po drodze rozwiązując konflikty, jest istotą książki "O podejmowaniu decyzji". Polecam serdecznie!

 Wstecz
Copyright Difin Spółka Akcyjna | Design: Edit | Wykonanie: Net-Line