Strona główna | Administracja i samorząd | Partnerstwo publiczno-prywatne narzędziem efektywnej realizacji zadań publicznych
Partnerstwo publiczno-prywatne narzędziem efektywnej realizacji zadań publicznych
Autor: Agnieszka Jachowicz
Wydawca: Difin
ISBN: 978-83-7930-705-0
Data wydania: 2015
Liczba stron: 245/B5
Oprawa: miękka
Cena: 50,00 zł 45,00 zł
Dostępność: 24 godziny

Poleć znajomemu

Do schowka

Sektor publiczny każdego państwa jest odpowiedzialny za świadczenie i realizowanie przypisanych mu zadań. Spełnienie tego obowiązku wymaga posiadania niezbędnych nakładów. Niestety niewystarczające zasoby finansowe jednostek samorządowych w połączeniu z przestarzałą infrastrukturą oraz rosnącymi potrzebami i wymaganiami społeczeństwa powodują, że podmioty publiczne muszą szukać innych sposobów finansowania i realizowania swoich zadań. W rozwiązaniu tych dylematów może przyjść z pomocą partnerstwo publiczno – prywatne, polegające na współpracy z sektorem prywatnym. Współpraca ta wymaga jednak pokonania wielu barier wynikających z odmiennego założenia ich funkcjonowania oraz stworzenia tzw. „dobrych praktyk”.

Publikacja w sposób kompleksowy przedstawia problematykę dotyczącą partnerstwa publiczno – prywatnego, jego genezę, istotę, cele, uregulowania prawne i ekonomiczne warunkujące jego rozwój. Autor przedstawia propozycję modelu dla rozwoju partnerstwa publiczno – prywatnego w Polsce oparty na badaniach przeprowadzonych pośród jednostek publicznych realizujących umowy zawarte w tej formule.

Partner wydania:

 

Agnieszka Jachowicz

absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, gdzie w 2009 roku uzyskała tytuł doktora nauk ekonomicznych na Wydziale Finansów. Obecnie pracuje jako adiunkt w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Kierownik projektu realizowanego w ramach stypendium dla młodych doktorów przyznawanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wieloletni pracownik administracji samorządowej. Zdobyta praktyka w połączeniu z pracą naukową sprzyja specjalizacji w problematyce związanej z samorządem terytorialnym. Autorka prac z dziedziny finansów, w tym finansów jednostek samorządowych, finansów przedsiębiorstw oraz finansów Unii Europejskiej.

prof. dr. hab. Marian Żukowski, Katedra Bankowości i Finansów, Katolicki Uniwersytet Lubelski:

(…) Monografia ma niewątpliwe walory poznawcze. Zawiera informacje na temat zadań publicznych realizowanych przez państwo i władze samorządowe. Autorka przywołuje poglądy teoretyków ekonomii, którzy podnoszą w swoich pracach znaczenie i rolę państwa w zaspokajaniu potrzeb publicznych, poszukując różnych możliwości ich realizacji. Opisano genezę i istotę partnerstwa oraz współpracy instytucji państwowych i komercyjnych. Omówiono przykłady rozwiązań stosowanych w różnych krajach, analizowanych w pracach wielu specjalistów. Obok korzyści, jakie niesie partnerstwo, Autorka wymienia także zagrożenia oraz ryzyka mu towarzyszące (…).

 Wstecz
Koszyk pusty

Zaproszenie na Warszawskie Targi Książki

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia stoiska wydawnictwa Difin w dniach 17-20.05.2018.
Stoisko numer 5/BK.

Kiermasz taniej książki

Gdzie kupić

Facebook

 

Bestsellery

Dla przyszłych autorów


» Wydaj książkę w Difinie

Copyright Difin Spółka Akcyjna | Design: Edit | Wykonanie: Net-Line